Koszatniczka może jeść to, co jedzą chomiki oraz myszy. Zalecane są jabłka, surowe ogórki, ziarna zbóż, marchewka, gruszki, płatki owsiane, do tego woda do popicia. Gotowe karmy także można kupować w sklepach zoologicznych. Ziółka i niesmakowe wapno wzbogacają ich dietę w potrzebne im składniki. Nie należy karmić ich słodkimi i pikantnymi potrawami, bo to im tylko zaszkodzi. Orzeszki i pestki słonecznika są także dozwolone. Najedzona koszatniczka odpoczywa, śpi, nie broi. Nie wolno tego zwierzątka głodzić, ale przekarmianie koszatniczki także będzie szkodliwe.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikimedia.org
Dodaj zdjęcie swojej koszatniczki
Jak wygląda koszatniczka?

2 thoughts on “Co może jeść koszatniczka?

  1. Witam,
    w poście z 02.05.17 umieściła Pani informacje o żywieniu koszatniczek, które nie do końca pokrywają się z informacjami z tego postu, ale są prawdziwsze. Nie chcę się czepiać, ale Pani strona jest dość popularna, więc na pewno wiele osób czerpie z niej swoją wiedzę zatem warto aby była dokładna. Koszatniczki powinny dostawać jak najmniej owoców, bo zawierają za dużo cukrów prostych. W zamian proponuję gałązki drzew owocowych i innych liściastych jak np wierzby
    pozdrawiam

  2. Chyba co do diety to są tu troszkę słabe informacje. Kosze są narażone na cukrzycę! Zdrowa dieta uboga w cukry to podstawa! A tu piszą o owocach w codziennej diecie. Brak profesjonalnej wiedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *