Najbardziej znany gatunek delfina to delfin butlonosy, jest szybko pływającym i swawolnym zwierzęciem, często trzymanym w delfinariach. Pewne sfery życia delfinów są nadal zagadką. Stalowoszare delfiny butlonose mają kopulaste łby i krótkie pyski. Zwierzęta te są bardzo towarzyskie i inteligentne. Porozumiewają się różnorodnymi gwizdami.

zdjecie

Delfiny spożywają ryby wielu rozlicznych gatunków. Sposób polowania na nie jest uzależniony od rodzaju ryb. Delfiny prawie zawsze współpracują ze sobą, kiedy atakują ławicę ryb. Gdy delfiny się zbliżają, ryby próbują uciec. Delfiny, porozumiewając się ze sobą gwizdami, wspólnie osaczają ławicę. Uważa się, że delfiny używają ultradźwięków również w celu zdezorientowania i ogłuszenia ryb. Kiedy nie brak ryb, czy to pojedynczo pływających, czy też ławic, delfiny polują podczas dnia. Gdy ryb jest mało, polują na ośmiornice i ryby żyjące przy dnie, zazwyczaj nocą, kiedy denne ryby są aktywne. W nocnych łowach uczestniczy mniejsza niż zazwyczaj, liczba delfinów jednocześnie.

Posty na forum dyskusyjnym:

Jak wygląda delfin?Już Ci mówię, jak wygląda delfin. Na pewno musisz wiedzieć, że liczy około 2,5 m długości i waży około 200-300 kg. Występuje czterdzieści gatunków delfinów, dlatego…

Uchatka kalifornijska - lew morski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *