Przeważająca liczba osób marzy żeby posiadać jakieś zwierzę, ale brakuje sporej liczby czasu sprawia że sprawia wrażenie to być uniemożliwione. W rzeczywistości jednak, istnieje grupa czworonogów, cudownie nadających się do tego celu. Przeważnie są to żółwie. Możemy wybierać pośród znaczniej liczby ich gatunków. W zależności od zasobności portfela albo też warunków jakie posiadamy, możemy kupić gada odpowiedniego dla nas. Szczególnie licznie kupowanym pupilem jest żółw grecki.

żółw grecki
Żółw grecki – zdjęcie ze strony Terrarium.com.pl

Nie posiada on dużych potrzeb, z tego powodu też na pewno odnajdzie się w każdym domu albo też mieszkaniu. Aby móc stać się opiekunem żółwia greckiego, trzeba nam spore akwarium oraz trochę piasku bądź właściciela podłoża stworzonego dla gadów bądź pozostałych pupili przeznaczonych do hodowli w terrarium. Żółw grecki nie będzie także wymagający w kwestii żywienia. Ogromnie uwielbia sałatę, jabłka a także truskawki. Znaczna ilość osób pozwala własnym czworonogom wolno chodzić po domu.

Nie będzie to bowiem bezpieczne dla naszego pupila, gdyż może on zostać przez przypadek przydepnięty bądź kopnięty przez domowników. Żeby mimo wszystko umożliwić mu trochę ruchu, możemy od czasu do czasu zabrać go na spacerek po murawie. Musimy bowiem zwracać baczną uwagę na to gdzie się on porusza. Pomimo, iż wydaje się to być nieprawdopodobne, zbiegi takich zwierząt zdarzają się całkiem często.

Akwarium dla żółwia lamparciego
Żółw czerwonolicy - ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *