Obecnie na świecie istnieje tyle ras psów, że większość z nas nie słyszała nawet o niektórych z nich. Decydując się na psa, powinniśmy głęboko się zastanowić, czy naprawdę będziemy dobrymi właścicielami i opiekunami i czy będziemy w stanie zapewnić zwierzęciu takie warunki i dać tyle miłości, ile potrzebuje. Warto także zapoznać się ze wszystkimi rasami psów i wybrać taką, która dostosowana będzie do naszego trybu życia, warunków mieszkaniowych oraz do naszego charakteru.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Posiadając dzieci decydujemy się na rasy łagodne i przyjazne oraz z reguły na mniejsze psiaki zwłaszcza, jeśli mieszkamy w bloku, gdzie najczęściej nie ma wystarczająco miejsca, aby trzymać psa dużej rasy. Mówi się, że nawet z najspokojniejszego czworonoga można zrobić psa obronnego, w czym jest bardzo wiele nazwy. Stereotypowe myślenie nakazuje uznawać za niezwykle agresywnego pit bulla, dobermana, stafforda czy amstaffa tylko dlatego, że człowiek uznał tę rasę za agresywną. Jednakże psa można wychować tak, aby nie przejawiał zachowań agresywnych, wówczas będzie równie potulny, jak labrador, maltańczyk czy inny.


Posty na forum dyskusyjnym:

Psy rasowe do adopcjiPsy rasowe do adopcji możesz znaleźć m.in. w Internecie. Cennym źródłem informacji są również schroniska, warto przygarnąć takiego zwierzaka. Możemy też zapytać…

Pies istotą czującą
Pies Labrador Retriever - hodowla, cena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *