Wśród tak wielkiej i różnorodnej gamy ras psów zawsze były takie, które szczyciły się niebywałą popularnością. Z roku na rok zmieniają się trendy w rasach w mniejszym lub większym stopniu. Da się jednak zauważyć, że od kilku lat utrzymuje się pewna tendencja w wyborze ras. Głównym argumentem w wyborze rasy jest jej wygląd oraz popularność. Nie zawsze jest to dobry wyznacznik przy wyborze rasy. W rzeczywistości powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę charakter i przeznaczenie psa oraz nasze własne usposobienie.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wśród ras które wiodą prym w ostatnich latach znajdują się takie, jak: labrador retriever, yorkshire terrier, buldog francuski, golden retriever, berneński pies pasterski, owczarek niemiecki, doberman, beagle, siberian husky, chiński grzywacz, buldog angielski, american staffordshire terier, west highland white terier, nowofundland oraz cavalier king charles spaniel. Każda z tych ras ma swoje specyficzne walory, o których dobrze jest wiedzieć zanim zdecydujemy się na jej zakup. To co mówią inni może nas łatwo zmylić i wprowadzić w nie lada kłopoty.


Posty na forum dyskusyjnym:

Popularne rasy psów w PolsceDo najpopularniejszych ras psów w Polsce możemy zaliczyć: labradory, teriery amerykańskie, beagle, berneńskie psy pasterskie, buldogi francuskie, bulteriery, dogi…

Buldog - pochodzenie rasy
Psy agresywne - agresywne rasy psów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *