Papuga – zwierzątko dla dziecka?

Kupując zwierzątko dla dziecka wielu rodziców kieruje się prostymi czynnikami: aby było proste w opiece, niegroźne i łatwe w oswojeniu. Nic dziwnego, że jednym ze zwierząt spełniającym te warunki są papugi, które od kilku lat stają się powoli bardzo popularnym zwierzątkiem domowym.

Czy jednak kupowanie jej wyłącznie w formie prezentu nie jest symbolem nieodpowiedzialności rodziców? Dzieci bardzo szybko tracą zainteresowanie pierzastymi przyjaciółmi i nierzadko po kilku tygodniach pierwotnej fascynacji, papuga schodzi na dalszy plan. A przecież nie oznacza to, że przestaje wymagać opieki – nadal trzeba ją karmić, zapewniać jej czystą wyściółkę i zabawki oraz możliwie jak najczęściej wybiegi po pokoju, aby mogła polatać i rozprostować skrzydła. Dlatego wybierając papugę jako zwierzątko domowe dla dziecka trzeba być świadomym faktu, że może się ona bardzo szybko znudzić i to na rodziców spadnie obowiązek regularnej opieki nad ptakiem. Trzeba też pamiętać, że papugi w przeciwieństwie do wielu innych zwierząt są gatunkiem egzotycznym, wymagającym specjalnej pielęgnacji, o którą nie każde dziecko będzie mogło zadbać.

Więcej informacji na http://www.papuge.pl

One thought on “Papuga – zwierzątko dla dziecka?

  1. Papuga może być zwierzęciem dla dziecka ale pod warunkiem,że rodzice są mądrzy i potrafią nauczyć dziecko jak obchodzić się z ptakiem.Jak byłam młodsza mieliśmy z rodzeństwem papugę Nimfę. Wspaniały ptak.Papuga najbardziej polubiła mojego brata -najmłodszego członka rodziny.Papugi nie wymagają aż tak dużej opieki ale potrzebują przede wszystkim czasu i uwagi właściciela. Trzeba mieć sporo czasy,żeby je codziennie wypuścić z klatki gdyż poza nią lubią przebywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *