Mnóstwo dzieci chciało by hodować własne zwierzątko. Na nieszczęście trzymanie w domu czworonoga związane jest z koniecznością dysponowania ogromnej ilości czasu do zagospodarowania. Sytuacja trochę odmiennie prezentuje się w sytuacji zwierząt jakim są gady. Znaczna ilość ludzi na domowych towarzyszy typuje dla siebie gady, których przetrzymywanie w domu nie nie pochłania tak wiele naszych myśli a także czasu jak to jest w przypadku pozostałych pupili. Jednym z grona hodowanych w domu zwierząt może być żółw stepowy.

żółw stepowy
Żółw stepowy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Własną sporą popularność zawdzięcza nie tylko niedużymi wymaganiami także również łagodnym sposobem bycia. Tak naprawdę żółw stepowy nie musi mieć dużą przestrzeni. Zupełnie wystarczy mu średniej średnicy terrarium, którego dno pokryjemy specjalną ściółką dla zwierząt terraryjnych. Należy w nim umieścić również warstwę suchego torfu, ponieważ gady te szczególnie lubią się na czas spoczynku zagrzebywać w ściółce bądź też ukrywać w różnych kryjówkach. Odnośnie skarmiania żółw stepowy także nie jest problemowy.

Należy bowiem wiedzieć iż podawanie wyłącznie pokarmu nabytego w sklepie nie będzie wystarczające. Niby jest to karma zbilansowana ale żółwie po jakimś terminie przestają spożywać go tak chętnie. Należy więc oprócz niego podawać również warzywa oraz owoce. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek pupila, musimy wiedzieć iż jest to zwierz żyjące bardzo długo.

Karmienie żółwia jaszczurkowatego
Akwarium dla żółwia lamparciego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *