W szkoleniu psów wyróżnia się dwa różniące się trochę od siebie podejścia. Pierwszym z nich jest podejście tradycyjne, bardziej znane i starsze. Drugim jest podejście metodami pozytywnymi. Faktycznie miedzy tymi podejściami jest trochę różnic, jednak coraz częściej zaczynają się one zacierać, a trenerzy podejścia tradycyjnego korzystają również niekiedy z metod pozytywnych. Złym doradcą jest opinia krążąca po właścicielach psów i Internecie, że metoda tradycyjna jest zła, a pozytywna to ta dobra.

Szkolenie psów – Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Szukają odpowiedniego szkolenia dla nas i naszego psa – bo i siebie szkolimy – najważniejsze jest to, aby skupić się przede wszystkim na tym, aby dobrać je odpowiednio do naszego psa. Do jego charakteru, podatności na różne bodźce itp. Bardzo ważne jest również to, aby przede wszystkim znaleźć trenera, który ma duże doświadczenie z różnymi psami i potrafi dostosować szkolenie bezpośrednio do przypadku. Bo ktoś może mieć z pozoru super podejście, traktować psa wspaniale, ale kompletnie nie potrafić go wyszkolić swoimi metodami.


Posty na forum dyskusyjnym:

Szkolenie psów cennikJuż Ci podaję przybliżony cennik szkolenia psów. Cena zależy od tego, w jakim wieku jest Twój pies, ile zajęć Cię interesuje, długość zajęć i ile psów chcesz przyprowadzić. Zwykle…

Kiedy zacząć szkolenie psa?
Psy Hybrydowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *