Elegancja i siła tygrysa bengalskiego wzbudzają zarówno podziw, jak i respekt. Dzięki zdolności łowienia zwierząt nawet dwukrotnie większych od siebie, jest on jednym z najgroźniejszych drapieżników świata. Obserwując tygrysa w ZOO, wydawać się może, że dzięki czerwonozłotemu ubarwieniu futra nie sposób go przeoczyć. Kolory te jednak doskonale maskują tygrysa w środowisku cienistych lasów i sawann. Tygrys jest samotnikiem, najczęściej poluje nocą. Granice swego terytorium wyznacza za pomocą moczu i wydzieliny gruczołów zapachowych.
Znaki te informują, że terytorium jest zasiedlone. Czasami tygrys ostrzy pazury o korę drzew. Ślady te służą też do oznaczenia terytorium. Złowioną zdobycz tygrys zaciąga pod krzewy i jej resztki przykrywa liśćmi, gdyż może jeszcze do niej wrócić. Większość tygrysów poluje nocą. Skradają się do ofiary i pomimo swej wielkości są w trawie prawie niewidoczne. Tygrys woli większe zwierzęta, choć nie gardzi też małymi, takimi jak np. żaby, myszy, ptaki. Poluje głównie na gaury (dzikie bydło), bawoły lub dziki. Zazwyczaj atakuje młode lub stare i chore zwierzęta, które są łatwą zdobyczą.
Posty na forum dyskusyjnym:
Tygrys bengalski cena – Cena tygrysa bengalskiego do zoo jest dość wysoka. Niestety nie umiem Ci podać konkretnej liczby. O to najlepiej warto zapytać byłoby właściciela zoo. Tygrys bengalski jest bardzo…
Tygrys bengalski waga – Waga tygrysa bengalskiego wynosi około 250 kg. To gatunek zagrożony. Można go oglądać w niektórych zoo. Można go znaleźć w Indiach, a także w Bangladeszu, żyje zarówno…