Spora ilość typów gadów nadaje się do trzymania w mieszkaniu. Jest bowiem gatunek tego gada który bardzo szczyci się największą popularnością. Pochodzi ona nie jednie z jego niskiej ceny ale również znaczniej ilości tego rodzaju pupili obecnych w sklepach z artykułami dla zwierząt. Żółw żółtlicy jest z pewnością najczęściej wyłapywanym egzotycznym czworonogiem w naszym środowisku. Dla czego tak jest?

żółw żółtolicy
Żółw żółtolicy – zdjęcie ze strony Zolw-stepowy.pl

Głównie z tego powodu że zwierzęta te przeważnie nabywane są w sklepach jako malutkie a także rozczulające żółwiki, których wielkość zwykle osiąga około 10 centymetrów. W przeważającej liczbie sklepach zoologicznych sprzedawcy nie uprzedzają również, że te małe żółwie już za kilka miesięcy staną się znacznie większych rozmiarów. Żółw żółtlicy, ma ponad 30 centymetrów. W takim wypadku nie duże akwarium nie będzie już dla niego komfortowe.

Zwierzaki takie nie są specjalnie wymagające w kwestii trzymania ich w domu, lecz wymagają terrarium, z miejscem za równo do pływania lecz i bezproblemowego poruszania się po ziemi. Łatwo się więc domyśleć, że wymagać on będzie znacznego terrarium. W kwestii żywienia nie będzie z gadem znacznych problemów, lecz dobrze jest także mieć świadomość iż gad ten nie może być skarmiany notorycznie takim samym pokarmem. Trzeba go podawać zmiennie, ponieważ po pewnym czasie przestanie mu on mu nadal smakować. W rzeczywistości, żółw żółtlicy jest gadem zupełnie drapieżnym, tak więc szczególnie będzie mu smakował pokarm żywy w postaci gupików bądź innych nie dużych rybek.

Żółw ozdobny dla pasjonatów
Jak utrzymać żółwia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *