Spora liczba ludzi podejmuje decyzję o kupnie, znanych w teraźniejszym czasie pupili żyjących w terrariach. Z pośród wielu tych które cieszą się znaczną popularnością obecny jest również żółw czerwonolicy. Zanim bowiem podejmiemy decyzję o kupnie tego rodzaju gada musimy mieć świadomość że jest to czworonóg dożywające aż 30 lat. Czworonogi takie są bardzo często oferowane w sklepach z artykułami dla zwierząt praktycznie na całym świecie. Na nieszczęście tak jak licznie zwierzak jest kupowany tak licznie ląduje on na wolności.

żółw czerwonolicy
Żółw czerwonolicy – zdjęcie ze strony Kobieta.pl

Ogromna ilość ludzi trzyma te zwierzęta również w sadzawkach ogrodowych, gdyż bardzo dobrze znoszą one niskie temperatury. Na nieszczęście w chwili kiedy oczko wodne nie jest właściwe zabezpieczone, może dojść do ucieczki. Podobnie dobrze żółw mianowicie powinien być trzymany w warunkach domowych. Trzeba mimo to liczyć się z świadomością iż czworonóg ten potrzebuje dosyć duże terrarium, zwłaszcza gdy osiągnie własne ostateczne rozmiary.

Trzeba również wiedzieć że jest to zwierzak przebywający za równo na lądzie jak i w wodzie, tak więc musi on za równo połowy lądowej a także i wodnej. Żółw czerwonolicy nie bywa wymagający w kwestii żywienia, należy mimo wszystko dostarczyć mu możliwie jak najbardziej różnorodną dietę. Co jest charakterystyczne dla każdego drapieżnika, potrzebuje on małymi żyjątkami lub także larwami mączniaków. Złym działaniem często powtarzanym przez początkujących hodowców jest podawanie im jedzenia w części lądowej. Pupile takie za równo w niewoli jak i na wolności jedzą jedynie w wodzie!

Informacje o żółwiu greckim
Żółw ozdobny dla pasjonatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *