Rzecz jasna – zgodnie z właściwie rozumianą poprawnością – zwierząt nie ceni się za to, iż są urodziwe, ale za to, że po prostu są. Z jednak jednak strony – są niewymagające gatunki gadów, jakie nie tylko są sympatyczne, ale również dodatek bardzo ładne Tego rodzaju właśnie gatunkiem będzie bez wątpienia żółw ozdobny, pojawiający się naturalnie w środkowych stanach USA i w północnej i wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – niesprawiający znacznych problemów z pielęgnacją.

żółw ozdobny
Żółw ozdobny – zdjęcie ze strony Staw.bieleccy.com.pl

Żółw ozdobny będzie doskonałym zapełnieniem hodowli prowadzonych przez osobistych pasjonatów ryb, którzy – przeważnie pododmianę żółwia czerwonouchego (który na główce ma dobrze widoczny,żółty, szczególnie kolorowy pas) albo też gada żółtouchego (pas umieszczony na głowie może być w przyciągającym wzrok, żółtym kolorze).  W naturalnym biotopie, żółw ozdobny egzystuje w wodach które się zatrzymały bądź, rzadko w pomału płynących rzekach. Dużą aktywność typu odznacz obserwuje się w ciąg dnia – zwierzęta te kochają się wtedy opalać w słońcu, zanurzać się albo sprawnie nurkować.

W nie dużych hodowlach, dla przyjemności oraz dobrego samopoczucia zwierzęcia, doskonale jest oczywiście podejmować walkę o jak najlepsze odwzorowanie naturalnych warunków przebywania żółwia ozdobnego. Z tego powodu też, powietrze w terrarium musi posiadać temperaturę w trakcie dnia na poziomie 28°C (po zmroku bowiem, ciepłota nie powinna spaść poniżej poniżej 20°C), a temperatura wody powinna zawsze osiągać w granicach 26°C.  Wiedzieć przy tym należy, iż żółw ozdobny jest żółwiem drapieżnym. Dla tego, powinien być karmiony odpowiednio przygotowanymi mieszankami, a w młodości – należy podawać mu plankton albo larwy owadów.

Żółw czerwonolicy - ciekawostki
Utrzymanie żółwia żółtolicego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *